HOT INFO

Bolesławowo 15,
83-250 Skarszewy

|

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Tematami przewodnimi w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie są:   

* Alternatywne wykorzystanie czasu wolnego oraz

* Zdrowo jem, zdrowo żyje, podstawy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej w akcje zaangażowani są nauczyciele, rodzice i służba medyczna  (lekarz medycyny pracy oraz pielęgniarka szkolna).

Wybierając  takie tematy kierowaliśmy się tym ze czas wolny można spędzać ciekawie, aktywnie bawiąc się w swoim gronie nawiązując relacje  z rówieśnikami w ”realu” a nie prze komputerem, tabletem czy ze smart fonem w ręku przez większą część doby.

Nasza młodzież stopniowo przekonuje się ze odwiedzanie ciekawych zakątków naszego i nie tylko kraju sprzyja rozwojowi, integracji i lepszemu samopoczuciu. Z inicjatywy nauczycieli, rodziców i samych uczniów tylko w tym roku  szkolnym byliśmy w :

1)Toruniu

2)  Szklarskiej Porębie 

3)  Gdańsku

4) Cavaliada  (Poznań, Warszawa)

Bawiliśmy się w aqua parku na lodowisku. Na terenie szkoły   i Internatu aby pobyć ze sobą organizowaliśmy:

*potyczki kabaretowe

*zawody jeździeckie i w powożeniu bryczkami  z udziałem dzieci

* konkurs układania kwiatów , czyli potyczki florystyczne dzięki czemu nasza szkoła i internat są zawsze pięknie udekorowane sezonowymi roślinami. 

Dla poprawy kondycji wyjeżdżaliśmy do Aqua Parku, gdzie poprawialiśmy nasze umiejętności pływackie pod czujnym okiem naszych instruktorów Pani Karoliny i Pana Arka, zimą na poprawę nastroju wyjeżdżaliśmy na lodowisko aby poćwiczyć i usprawnić nasza ekwilibrystykę i postawić się do pionu. Zdrowa żywność  to kolejny nasz konik dlatego wprowadziliśmy go jako temat do niniejszego programu.  

Jesień i zima jabłkiem u nas stoją na holach , korytarzach ustawione były kosze soczystych pełnych witamin jabłek po które ochoczo sięgaliśmy przez co z pewnością zjadaliśmy mniej słodyczy i co pomogło nam przetrwa ponure jesienno-zimowe dni.

Uwielbiamy też surówki, które wspólnie z naszymi paniami kucharkami przygotowujemy, aby później zachwycać się ich smakiem i przekonywać  do niego tych co to mówią że królikami nie są i ”trawy„ jeść nie będą. Przeprowadziliśmy też w internacie akcje pt „dobre żywienie mniejsze cierpienie”, gdzie świetnie bawiliśmy się  obliczając ilość kalorii w poszczególnych produktach oraz ich wartość energetyczna.